SAM STUDIO

Objevte SAM Studio, naši webovou platformu pro kódování, která je využívána ve více než 117 zemích světa. S možnostmi vizuálního a blokového kódování, je SAM Studio ideálním domovem pro studenty na jejich cestě k digitálním kompetencím, informatice a programování.

PR20 20SAM20Studio 1

Spustit SAM STUDIO 

Aktivační token pro rok 2024
EU-CZK-SAMLABS-TD7DZ17L

Hlavní vlastnosti software SAM STUDIO

 • Máte na výběr. Při zakládání projektu si můžete vybrat, zdali jej vytvoříte v jednodušším SAM Space nebo klasickém SAM Blockly. Lehce tak zapojíte začátečníky i pokročilé programátory, a to třeba v průběhu stejné hodiny.
 • Virtuální bloky. Pokud zatím nevlastníte žádnou ze stavebnic SAM Labs a přesto byste rádi s žáky ponořili do tajů kódingu nemusíte zoufat. Pomocí simulátoru můžete vytvářet projekty již nyní. Nově dokonce i v prostředí Blockly!
 • Otevřené prostředí. Používáte ve škole další technologie jako Micro:bit, Sphero Spark Plus či Parrot Drone. Zapojte je do projektů společně se SAM Labs.
 • Integrace do Google Disk & Google Classroom. Své projekty můžete nejen ukládat přímo do svého cloudového uložiště, ale i sdílet s žáky v prostředí Google Classroom stejně, jako jste to doposud dělali s dalšími dokumenty či prezentacemi.

Máte na vybranou

Uvažujete o pořízení programovatelných stavebnic a rádi byste, aby je mohlo využívat co nejvíce dětí i učitelů? Se SAM Labs to máte jednoduché. Stejné prvky, stejný způsob práce i jednotné pracovní prostředí. SAM Studio vás nechá vybrat, a je jen na vás a vašich studentech, zdali si zvolí jednodušší nebo komplexnější software. Nejde přitom pouze o množství dostupných funkcí. Zatímco SAM Space nabízí jednoduché prostředí pro tzv. Flow Based programování, SAM Blockly je jak název napovídá postaveno na využití bloků, které do sebe zapadají podobně jako puzzle. 

SAMStudio2blog png

 

Virtuální bloky a simulátor

Chybí vám některý modul? Nebo jich máte málo? Nebo jste zatím nestačili vybavení pořídit? Nebo zatím schází potřebné prostředky? Nebo jsou snad studenti doma na distanční výuce? Nebo si potřebujete nanečisto vyzkoušet, že je vaše úvaha správná? Ve všech těchto situací můžete SAM Studio využít, a to zcela zdarma. Pouze nebudete mít k dispozici fyzické bloky, program bude však fungovat i bez nich. A co víc, jakmile je následně připojíte, celý projekt ožije. Simulátor funguje nově nejen v části SAM Space, ale i v SAM Blockly.

4 SAM Studio Features To Get Excited About

SAMStudioBlog 1 png

 

Propojení s Google Classroom

Ukládejte své projekty s sdílejte je ve známém prostředí Google Classroom. Místo dokumentů v MS Word či prezentací v MS PowerPoint můžete nyní zapojit do výuky i projekty v SAM Studio. Pošlete žákům zadání nebo základní náznak řešení a nechte je připravit vlastní řešení. Uvidíte, jak rozmanité výsledky obdržíte.

SamStudio

4 SAM Studio Features To Get Excited About 1

 

Vybrané ukázky projektů

 • Video1

  Autíčko ovládané z notebooku

 • Video2

  Jak šel čas

 • Video3

  Samův oživlý betlém

 • Video 4

  Lego třídička kuliček

 • Starbucks

  Kávovar Starbucks

 • Trubka

  Trubka

Programovatelné sady

Software Sam Studio podporuje naše sady pro výuku informatického myšlení a programování.

Zpravodaj SAM LABS

Chcete být neustále v obraze? Mít aktuální informace, inspirativní tipy a přehled o chystaných seminářích? Přihlaste se k odběru zpravodaje SAM Labs a nic z toho vám neunikne.

Mám zájem

Kontaktujte nás

Máte zájem o řešení Sam Labs? Nebo vás zajímají podrobnější informace?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 222 312 451

Vyplňte prosím své jméno

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím svůj telefon

Vyplňte prosím správně svůj email

Zanechte nám prosím zprávu

* povinná položka

Neplatný vstup

Udělte prosím souhlas

 • SAMLabs Logo grey
 • Root Logo Lockup kopie
 • logo1